Črevná sprcha

Pre upevnenie zdravia, odstránenie mnohých zdravotných problémov spojených s činnosťou hrubého čreva, na lepší pracovný a športový výkon, zlepšenie celkovej nálady a väčšej chuti do života je tu pre všetkých odborné poradenstvo na detoxikáciu organizmu - črevná sprcha.

Premývanie čriev je najúčinnejšia metóda mechanickej očisty hrubého čreva, ktorá má už niekoľko storočnú tradíciu. Už v staroveku známa múdrosť „smrť sedí v čreve“ viedla k rôznym metódam jeho čistenia.

"V budúcnosti lekár nebude svojim pacientom predpisovať žiadne lieky, ale prebudí v nich záujem starostlivosti o ľudské telo, stravu, príčinu a prevenciu chorôb."
-- Thomas Alva Edison

Črevná sprcha vo svete

V USA vyvinula firma DOTOLO v TAMPE na Floride v osemdesiatych rokoch pre NASA k používaniu vo vesmíre aparát „suchý enterocleaner“ s rektálnou trubicou o priemere 22 mm, ktorá slúžila k plneniu a vypúšťaniu výplachovej vody s črevným obsahom.

Prístroje k črevnej sprche, tzv. Hydrocolony, boli vyvinuté a certifikované aj inými výrobcami v Nemecku, kde sú dodávateľmi až 40 firiem do celého sveta.

V súčastnosti sa črevná sprcha vykonáva v USA (viac ako 1 000 pracovísk), v Nemecku (600 pracovísk), vo Veľkej Británii (takmer 100 registrovaných pracovísk), v Českej republike (20 pracovísk), na Slovensku (13 pracovísk) a mnohých ďalších krajinách.

Záujem rastie ako medzi lekármi, tak i medzi klientmi.