Prečo črevnú sprchu

Nesprávne stravovacie návyky

Pri nesprávnych stravovacích návykoch sa premnožujú hnilobné baktérie v čreve, ktoré spôsobujú poruchy trávenia a produkujú toxické látky škodiace každej bunke nášho organizmu. Hnilobné procesy, nedostatok vlákniny a pohybu sú príčinou mnohých zdravotných problémov. Strava v našej kuchyni je zložená prevažne z bielej múky, tuku, cukru a enormnej spotreby mäsa, čo vedie k usadzovaniu nánosov v záhyboch hrubého čreva a k narušeniu jeho mikroflóry.

Zdravé črevo váži asi 2 kg

Zaťažením toxínmi a odpadom z nestrávených potravín môže zväčšiť obsah o váhe až 20 kg nevylúčených usadenín. Tieto sa v malých výdutiach a kapsách rozťahaného čreva usádzajú a sú živnou pôdou pre baktérie, vírusy, plesne, parazity, ..., ktoré potom vo forme toxínov prestupujú do krvi a lymfy a zaťažujú organizmus. Narušenie mikroflóry v hrubom čreve a autointoxikácia v zmysle celého organizmu, vyvoláva stav tzv. „disbiózy“, ktorá rozbieha rôzne nebezpečné procesy a choroby. Najhorším dôsledkom črevnej disbiózy býva však porucha trávenia tukov a živočíšnych bielkovín, čo má za následok vznik nebezpečných látok pre organizmus.

Hrubé črevo má dĺžku približne 1,5 m. A obsahovo až 100 metrov štvorcových.

Stimulácia imunity

Je dokázané, že v črevách sa nachádza až 80% imunokompetentného tkaniva. Jeho funkcia je pri chronickej zápche výrazne porušená. Črevná sprcha spôsobí normalizáciu aktivity tohto tkaniva. Dochádza tak k zlepšeniu celkového stavu bez použitia liekov, alebo inej terapie.

Stimulácia reflexných spojení

Takmer všetky orgány a systémy organizmu sú spojené s hrubým črevom veľmi citlivými reflexnými spojeniami. Premytím hrubého čreva sú stimulované a dochádza tak k pozitívnemu dopadu na celý organizmus. Črevná sprcha tak pôsobí podobne ako pri reflexnej terapie.

Normalizácia vodnej rovnováhy organizmu

Pri premývaní čreva sa čistá voda vstrebáva vonkajšou vrstvou sliznice čreva, rozpúšťa toxíny, ktoré sú usadené hlbšie a aktivuje funkciu bunkovej výmeny.

Pulzácia teplej vody v čreve pozitívne ovplyvňuje mikrocirkuláciu krvi orgánov.

Obnova tvaru hrubého čreva

Zväčšenie počtu záhybov, plynatosť a nahromadenie výkalových más, komplikuje priechodnosť črevného obsahu, a tým zhoršuje náš celkový psychický a fyzický stav. Vďaka črevnej sprche dochádza k maximálne možnému návratu čreva k jeho prirodzenému tvaru.